Usługi - Moto-Szlif S.C. K. Leszczyński R. Urbanek-Leszczyńska regenercja głowicy, spawanie, planowanie, remonty

®
Idź do spisu treści

Menu główne

Usługi

Proces regeneracji głowic
Przed przystąpieniem do regeneracji  głowica  zostaje poddana wstępnemu myciu w myjni ciśnieniowej z zastosowaniem biodegradowalnych środków chemicznych.

Następnie głowica zostaje rozebrana na specjalnym stole montażowym, który służy do bezpiecznej rozbiórki i montażu głowic.

Głowica i jej części są poddane myciu w myjni ręcznej gdzie również stosowane są chemiczne środki biodegradalne.

Po tej operacji następuje weryfikacja optyczna następnie pomiary głowicy i jej części składowych.

Po upewnieniu się, że głowica posiada wymiary technologiczne kwalifikuje się ją do naprawy (spawania, regeneracji), głowica wędruje do komory ciśnieniowej , gdzie w temperaturze około 95 stopni Celsjusza jest wygrzewana a następnie sprawdza się jej szczelność pod ciśnieniem około 4 atmosfer.

W wyniku tego procesu jesteśmy wstanie wychwycić nieszczelności głowicy. Jeżeli uznamy , że głowica nadaje się do spawania to przechodzi na stanowisko czyszczenia końcowego (piaskowanie) a następnie poddawana jest spawana.
Proces spawania jest procesem czasochłonnym. Wyspawana głowica poddawana jest obróbce skrawaniem, usuwane są wszystkie nadlewki na płaszczyźnie głowicy,

obrabiamy otwory pod gniazda i komory wirowe o ile takie otwory głowica posiada.Głowica ponownie wędruje do komory ciśnieniowej i jeżeli pozytywnie przechodzi test szczelności montowane są gniazda zaworowe, komory wirowe i nowe prowadnice po czym ponownie sprawdzana jest szczelność. Po takim procesie kontroli mamy 100 procentową pewność , że głowica jest szczelna.  Następuje końcowy proces regeneracji, który polega na:

1. Sprawdzeniu i ewentualnym rozwierceniu prowadnic, gdyż w trakcie montażu prowadnicy w głowicy może                  dojść do odkształcenia jej wewnętrznej średnicy, co w trakcie pracy może skutkować zatarciem zaworu.
2. Obróbce gniazd zaworowych w( zależności od potrzeb stosujemy różne materiały na gniazda zaworowe. Do   silników benzynowych +LPG, Diesel, CNG ( w przyszłości) obecnie stosowane w autobusach).
3.Kontroli  i ewentualnie osiowanie ułożyskowania wałka rozrządu.
4.Planowaniu płaszczyzny głowicy.
5.Myciu w myjni ręcznej.
6.Ponownie używane części głowicy (wałek rozrządu, sprężyny), które pomyślnie przeszły weryfikację  po umyciu        i wyczyszczeniu są gotowe do ponownego montażu w głowicy.

Używanie zawory  przechodzą weryfikację  zużycia trzonka i przylgni grzybka zaworu. Jeżeli stwierdzimy minimalne zużycie trzonka zaworu i jego przylgni na grzybku  to taki zawór poddajemy procesowi szlifowania specjalnej szlifierce.
Nowych zaworów nie szlifujemy. Wady powierzchni gniazda zaworowego  eliminuje  frezowania Po montarzu zaworów w gnieździe zaworowym głowicy zawory przechodzą kontrolę szczelności.
Następuje proces składania głowicy i powiadamiamy klienta o możliwości odbioru sprawnej głowicy.

Oferta usługowa

MOTO-SZLIF oferuje wysokiej jakości usługi regeneracji głowic i silników samochodowych. Pracujemy na najlepszych maszynach i obrabiarkach na rynku, a nasze usługi gwarantują wysoką jakość i gwarancje poprawnego działania silników.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą handlową.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego